1
026-34701592       021-66628875
 
time
از شنبه تا پنجشنبه - ساعت 9 الی 17 
جستجو

واشر ، جزء مهم بست است که همراه با پیچ استفاده می شود. واشر معمولا برای جلوگیری از شل شدن پیچ عمل می کند. برای خرید واشر در انواع مختلف و سایزهای متنوع فلزی، استیل، آهنی و ... با کارشناسان بخش فروش جهان پیچ صنعت تماس بگیرید.

برای مشاهده تمام محصولات و خرید انواع واشر کلیک کنید.


خرید واشر
واشر در حقیقت، واسطه بین مهره و بدنه بوده و حلقه‌ای است از جنس فلز و یا گاه لاستیک. واشرها معمولا جهت توزیع بار پیچ و مهره‌ها استفاده می‌شوند. استفاده از واشر دلایل گوناگونی دارد؛ برای نمونه:
 1. زیر مهره قرار می گیرد تا چرخش مهره به قطعه ی اصلی آسیب نرساند.
 2. از باز شدن مهره یا پیچ براثر لرزش جلوگیری می کند.  فشار حاصل از بستن مهره بر قطعه ی کار را بهتر انتقال می دهد
واشر ها اتصالات صنعتی پر کاربردی هستند که در شکل های مختلفی ساخته می شوند. واشر در اتصالات پیچ و مهره ای کاربرد متنوعی دارد. واشر ها معمولا بصورت حلقه ای تخت و گاهی لب پر و بسته به نوع اتصال گاهی بصورت مربعی تولید میشوند.قطر داخلی، قطر خارجی و ضخامت واشر ها بسته به نوع  ای که در اتصال بکار می رود متفاوت بوده و طبق استاندارد های مختلف و از جنس های مختلف نیز تولید می شوند به عنوان مثال در اتصالات پیچ  مهره استاندارد DIN6915 و واشر استاندارد DIN9616 مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است در اتصال پیچ و مهره های گالوانیزه و یا آبکاری شده


 

مزایای استفاده از واشر

پخش یکنواخت فشار حاصل از اتصال مهره بر روی سطح متصل شونده به منظور جلوگیری از آسیب زدن به سطوح و علاوه بر این شکل شش گوش پیچ یا مهره باعث می شود در حین اتصال و وارد کردن گشتاور اتصال یک حلقه خوردگی بر روی سطح کار پدید آید که وجود واشر برای جلوگیری از خوردگی و ایجاد این حلقه بسیار تاثیر گذار است.گروه صنعتی جهان پیچ صنعت دارای کاملترین بورس واشر در کشور میباشد.
 
09129494836
09120581230
دفتر تهران: 66628875-021
دفتر کرج: 34701592-026

موارد استفاده از انواع واشر چیست ؟

 واشر

هنگام اتصال دو سطح سفت و تخت به یکدیگر، از واشر استفاده می شود. در این مقاله برخی از کاربردهای انواع واشر را شرح داده ایم.
برخی از انواع واشر دارای یک طراحی خاص هستند که تلاش می کنند تا لقی مهره ها و / یا پیچ ها را از بین ببرند. این نوع از واشرها به واشر قفل معروف است و می تواند به شکل حلقه ای، ستاره ای، موجی یا طرح های دیگر باشند. وقتی می خواهیم دو صفحه تخت را با پیچ و مهره به هم اتصال دهیم این واشر می تواند زیر سر پیچ، و همچنین روی مهره، یعنی درست جاهایی که با سطح تخت در تماس است، قرار بگیرد و باعث استحکام بیشتر اتصال گردد.


گاهی اوقات واشرها برای محافظت از سطح قطعات اتصال استفاده می شوند. به ویژه هنگامی که قطعه مورد نظر از مواد نرم تر مانند پلاستیک، برنج یا آلومینیوم ساخته شده باشد، یک واشر ساخته شده از مواد سخت تر استفاده می شود، تا فشار وارده از سمت پیچ و یا مهره را بگیرد و مانع آسیب قطعه شود.
گاهی اوقات قطعه اتصالی آنقدر نازک است که تحمل فشار پیچ و مهره را ندارد. در این موارد نیز از واشرها استفاده می شود تا ضخامت سطح اتصال را افزایش دهد و مانع از شکست و یا هرزی محل اتصال شود.
در برخی موارد باید همزمان از دو واشر با قطرهای کوچک و بزرگ در محل اتصال استفاده کنیم. گاهی اوقات پیچ در هنگام سفت شدن به واشر فشار می آورد و باعث خم شدن واشر می گردد. در این موارد یک واشر با قطر کوچکتر را در زیر واشر اصلی قرار می دهیم تا در هنگام وارد شدن فشار از سمت پیچ جلوی خم شدن آن را بگیرد.


در اغلب قطعات و صفحات مورد اتصال شکافی که وجود دارد کمی بزرگتر از اندازه پیچ در نظر گرفته می شود تا تلورانس احتمالی را پوشش دهد. در این موارد یک واشر بر روی شکاف استفاده می شود تا فشار پیچ و مهره را بگیرد و بطور یکنواخت در اطراف شکاف پخش کند. همچنین در این موارد نیز واشرها به جلوگیری از چرخش پیچ و مهره یا دفورمه شدن شکاف، در طی فرایند سفت شدن پیچ و مهره کمک می کنند

 

خرید واشر
محصولات بیشتر: واشر تخت فنری

 

واشر فلزی ضخیم

واشرهای فلزی ضخیم عمدتاً در صنایع مختلف از جمله ساخت و ساز، خودروسازی، و مکانیک کاربرد دارند. آنها به عنوان نقاط پشتیبانی استفاده می‌شوند تا از اتصالات فلزی جلوگیری کنند و از تخریب و خستگی سریع جلوگیری کنند. این واشرها در انواع مختلفی از جمله واشرهای مسطح و واشرهای سنگین با اندازه‌ها و ابعاد متنوع تولید می‌شوند تا به متناسب با نیازهای مختلف کاربران قرار گیرند.

واشر فلزی ضخیم یک نوع اتصال سریع استفاده می‌شود که از جنس فلزی تولید می‌شود و دارای ضخامت بالا است. این واشرها به عنوان قطعات میانی برای تقویت اتصالات و جلوگیری از تخریب سطح‌های متصل استفاده می‌شوند. ضخامت بالای واشرهای فلزی ضخیم به آنها امکان توزیع فشار و وزن بیشتری را در اتصال‌های فلزی یا سازه‌های سنگین می‌دهد.

واشر فلزی بزرگ

واشر فلزی بزرگ، دیسکی صاف و ضخیم با سوراخی در مرکز است که از جنس فلز ساخته شده و برای مصارف مختلفی به کار می‌رود. این نوع واشر در اتصالاتی که به استحکام و تحمل بار بالا نیاز دارند، مانند پل‌ها، سازه‌های فلزی، ماشین‌آلات صنعتی و خطوط لوله، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربردهای واشر فلزی بزرگ:

 • توزیع بار: واشر فلزی بزرگ با افزایش سطح تماس بین پیچ و مهره و سطح اتصال، بار را در یک منطقه وسیع‌تر پخش می‌کند. این امر از آسیب دیدن سطح اتصال و شل شدن پیچ و مهره جلوگیری می‌کند.
 • جلوگیری از خوردگی: واشر فلزی بزرگ با ایجاد یک لایه محافظ بین پیچ و مهره و سطح اتصال، از خوردگی و زنگ زدگی آنها جلوگیری می‌کند.
 • ایجاد اصطکاک: واشر فلزی بزرگ با افزایش اصطکاک بین پیچ و مهره و سطح اتصال، از شل شدن آنها جلوگیری می‌کند.
 • محافظت از سطح: واشر فلزی بزرگ از سطح اتصال در برابر خراشیدگی و ساییدگی محافظت می‌کند.

انواع واشر فلزی بزرگ:

 • واشر تخت: ساده‌ترین نوع واشر فلزی بزرگ است که به صورت دیسکی صاف با سوراخی در مرکز می‌باشد.
 • واشر فنری: این نوع واشر دارای یک فنر داخلی است که از شل شدن پیچ و مهره جلوگیری می‌کند.
 • واشر قفلی: این نوع واشر دارای خارهایی است که در سطح اتصال فرو می‌روند و از شل شدن پیچ و مهره جلوگیری می‌کنند.
 • واشر ضخیم: این نوع واشر برای اتصالاتی که به تحمل بار بسیار بالا نیاز دارند، استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از واشر فلزی بزرگ:

 • افزایش استحکام اتصال
 • جلوگیری از شل شدن پیچ و مهره
 • جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی
 • افزایش اصطکاک
 • محافظت از سطح

معایب استفاده از واشر فلزی بزرگ:

 • افزایش هزینه اتصال
 • افزایش وزن اتصال
 • نیاز به فضای بیشتر