1
026-34701592       021-66628875
 
time
از شنبه تا پنجشنبه - ساعت 9 الی 17 
جستجو
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/06/05 - 13:06
كد :10

جداول وزن پیچ و مهره و واشر

در ادامه مطلب می توانید جداولی از اوزان پیچ و مهره و واشر را مشاهده نمایید. | جدول وزن پیچ+جدول وزن مهره+جدول وزن واشر

جدول وزن پیچ و مهره

جدول وزن پیچ و مهره

جدول وزن پیچ و مهره

جدول وزن پیچ و مهره و واشر

در این قسمت جداول مربوط به وزن انواع پیچ و مهره و واشر را منتشر نمودیم. با این حال جهت راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تلفن های 09129494836 - 09120581230 تماس بگیرید!

وزن پیچ و مهره 


دنیای پیچ و مهره، دنیای بسیار بزرگ و گاهی پیچیده است. در زمان خرید پیچ و مهره عوامل بسیاری در انتخاب مناسب دخیل هستند. بعضی عوامل بسیار مهم و حیاتی بوده و نیاز به محاسبات دقیق مهندسی دارند. برای مثال در زمان خرید پیچ و مهره اسکلت، وزن پیچ و مهره اسکلت، میزان باری که قادر به تحمل آن است، جنس پیچ و مهره شامل کلاس یا گرید، نوع آبکاری و ... اهمیت دارند. در تعیین وزن پیچ عوامل متعددی تعیین کننده هستند که در ادامه به آنها تشریح می پردازیم.


متریال پیچ


یکی از تعیین کننده ترین عوامل در وزن پیچ متریالی است که در ساخت پیچ استفاده می شود. پیچ های استیل سبکترین انواع پیچ هستند. از این پیچ در شرایطی که پیچ در ارتباط مستقیم با آب است استفاده می شود. وزن پیچ و مهره گالوانیزه نسبت به استیل بیشتر است. پیچ و مهره گالوانیزه خود به دو دسته پیچ گالوانیزه گرم و سرد تقسیم می شود.


ابعاد پیچ و مهره


ابعاد پیچ و مهره طبق استانداردهایی از جمله استاندارد DIN تعیین می شود. بدیهی است که هر چه ابعاد پیچ و مهره بزرگتر باشد وزن آن نیز افزایش می یابد. ابعاد پیچ و مهره ارتباط مستقیمی با بار وارده به آنها دارد و در انتخاب ابعاد آن باید نکات مهندسی به دقت بررسی شود. تعداد دندانه هرچه میزان دندانه روی پیچ بیشتر باشد، وزن پیچ کاهش می یابد.


وزن مهره


استفاده از مهره برای افزایش استحکام اتصالات، و آسیب ندیدن پیچ الزامی است. با اینکه با استفاده از مهره، وزن مهره نیز به محاسبات اضافه می شود؛ اما نبود آن امکان پذیر نیست. وزن مهره نیز دقیقا مانند وزن پیچ محاسبه می شود. متریال مهره، ابعاد مهره و تعداد دندان داخلی در وزن آن تاثیر گذار است.

جدول وزن پیچ های سر شش گوش

نیم دنده بودن نام پیچ شش گوش نیم دنده بر خلاف آنچه به نظر می‌رسد بر این اساس  نیست که نیمی از طول پیچ دنده شده، بلکه این نامگذاری به علت ترجمه ای است که بر روی آن انجام شده است و طول دنده های این پیچ از استاندارد خاصی تبعیت می‌کند.

پیچ سر شش گوش


خرید پیچ و مهره


وزن پیچ  و مهره در محاسبات وزن ساختمان و به صورت کلی ساخت و ساز بسیار مهم است. اما بیشترین کاربرد وزن پیچ و مهره در زمان سفارش محصول است. با توجه به محاسبات انجام شده تعداد پیچ و مهره مورد نیاز تعیین شده و وزن آن محاسبه می شود. سپس سفارش خرید به فروشگاه اتصالات داده می شود. در مورد پیچ و مهره های کوچک که امکان محاسبه تعداد وجود ندارد، خرید و فروش به صورت کیلویی انجام خواهد شد. در ابتدا صفحه جدول محاسبه وزن انواع پیچ، انواع مهره و انواع واشر ارائه شده است. لازم به ذکر اطلاعات ارائه شده بر اساس استاندارد DIN طبقه بندی شده است.