1
026-34701592       021-66628875
 
time
از شنبه تا پنجشنبه - ساعت 9 الی 17 
جستجو
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/06/05 - 15:01
كد :12

پیچ متری یا راد گالوانیزه!

راد یا پیچ متری یک میله فولادی تمام‌ رزوه با روکش گالوانیزه می‌باشد که برای کاربری‌های متفاوت در تاسیسات ساختمان‌ها، سازه‌های فلزی و... استفاده میشود! | برای خرید پیچ متری وارد شوید!

خرید پیچ متری

راد گالوانیزه یکی از ملزومات صنایع محسوب شده که به‌ عنوان نگهدارنده و ثابت‌کننده بنا به نوع تأسیسات یا کاربری، مورد استفاده قرار می‌گیرد. اصطلاح رایج راد یا پیچ متری FTR در سایزهای مختلف   M8 , M10 , M12 , M16 , M20  و سایزهای بالاتر و با طول‌های مختلف از 20 سانتی‌متر تا رادها با طول 3 متر به‌ طور معمول بر اساس استاندارد  DIN976  و  DIN975 تولید می‌شوند.

یکی از پیچ های پرکاربرد در سازه های فلزی و صنایع مختلف، پیچ متری گالوانیزه می باشد. این محصول که با نام راد تمام رزوه نیز شناخته می شود در نصب پلیت، انجام کاشت های شیمیایی و ... مورد استفاده قرارمی گیرد. این محصول به صورت میله ای ساخته شده و معمولاً طول زیادی دارد. 

 

ویژگی های ظاهری پیچ متری گالوانیزه

همان گونه که در بخش قبلی نیز اشاره شد راد گالوانیزه، تمام رزوه است. به این معنا که تمام طول آن، رزوه شده است. این محصول از فولاد ساخته شده و از کیفیت بسیار عالی برخوردار می باشد. پیچ های تمام رزوه، دارای روکشی از گالوانیزه یا همان روی، می باشند. جنس فولاد به همراه این روکش، سبب شده تا پیچ متری گالوانیزه در برابر خوردگی، مقاومت بالایی داشته باشد. پیچ متری را می توان در سایزهای مختلف و با رده های مقاومتی متفاوتی پیدا کرد. این ویژگی ها باعث می شود تا کاربری هر کدام از این رادها با یکدیگر، متفاوت باشد. 
عامل دیگری که باعث تفاوت کاربری هر کدام از این پیچ ها شده است طول این تجهیزات می باشد. 

 

روش تولید راد گالوانیزه FTR :

برای تهیه این تجهیزات، از استانداردها و روش های مشخصی استفاده می شود. معمولاً در ساخت پیچ راد از استانداردهای DIN976  و  DIN975 تبعیت می گردد. برای ساخت این مدل پیچ ها نیز از دو روش مجزا استفاده می شود که این روش ها به شرح زیر می باشند:

تولید راد گالوانیزه به روش حدیده کاری (ماشین کاری Machining)

این روش از روش‌هایی است که از دیرباز تا زمانی که روش رولینگ متداول شود استفاده می‌شد که رزوه‌های راد را به روش براده برداری ایجاد می‌کردند. این روش اکنون کاربرد زیادی ندارد ولی برای آلیاژهای خاص که امکان تولید به روش رولینگ وجود نداشته باشد استفاده می‌شود.

تولید راد گالوانیزه به روش حدیده کاری

تولید راد گالوانیزه با روش رولینگ (Rowling)

این روش مدرن تولید راد سریع‌ترین و بهترین روش برای ایجاد رزوه راد می‌باشد که در این نوع روش تولید، دو قرقره نیروی فشار و دوران را به صورت همزمان برای ایجاد رزوه راد اعمال می‌کنند. تولید رادهای FTR با روش رولینگ می‌باشد. روش رولینگ با حدیده تفاوت های زیادی دارد این روش کیفیت سطح، سختی، استحکام تسلیم و مقاومت در برابر سایش بسیار بهتری نسبت به براده برداری (حدیده‌کاری) دارد در این روش تولید، تلرانس بوجود آمده  0.015mm  تا  0.025mm می‌باشد، و از دیگر مزایای این روش تولید به ایجاد فشردگی کریستالی، تنش پسماند مفید و ایجاد خواب کریستالی یکنواخت در جهت پیچش، اشاره کرد که از مزایای چشمگیر این روش  نسبت به حدیده کاری میباشد.

تولید راد گالوانیزه با روش رولینگ

آلیاژ یا گرید راد گالوانیزه FTR :

رادها با آلیاژهای مختلفی با مقاومت‌‌های متفاوت تولید میشوند رادهای FTR  با گرید 4.6 بوده و قابیلت تولید رادهای با گرید های مختلف و استنلیس استیل نیز امکان پذیر می‌باشد. برای محافظت از خوردگی راد ها از روش الکتروگالوانیزه استفاده می‌شود که در این روش لایه روی (زینک) به صورت الکتریکی پوشش دهی میشود برای پوشاندن فلز مادر از فلز محافظ به صورت آند (فدا شونده) استفاده می‌شود که از خوردگی فلز مادر جلوگیری می کند مقاومت گالوانیزاسیون به ضخامت گالوانیزه بستگی دارد. ضخامت پوشش و ظاهر قطعه و … در استاندارهای  ASTM ، ISO 1461 ، A123 ، CAN/CSA G164  آمده است.

نوع رزوه و استاندارد رزوه راد گالوانیزه FTR :

نوع رزوه رادها بصورت مثلثی، مربعی، ذوزنقه ای، نیم دایره‌ای و غیره میباشد که رزوه مثلثی از رایج‌ترین و پرکاربرد ترین نوع رزوه برای رادها میباشد برای رزوه های مثلثی طبق استاندارد ( Whitworth-BSW )  زاویه رزوه 55 درجه و بر‌‌‌اساس استاندارد ISO  میباشد.


کاربرد راد گالوانیزه FTR در تأسیسات ساختمان

رادها در تأسیسات به عنوان نگهدارنده و ثابت کننده  ساپورت مورد استفاده قرار میگیرند این نوع روش ساپورت گذاری از لحاظ هزینه اقتصادی بوده که میتوان انواع ساپورت با کاربری های متفاوت را با آویز راد ساپورت گذاری کرد رادها به صورت تک آویز ، دو آویز و چند آویز برای ساپورت های کانال هوا، سینی کابل، دستگاه های هواساز، دستگاه های فن کوئل و لوله های آب‌ مصرفی، آتش نشانی و اطفاء حریق، فاضلاب و آب باران، سرمایش و گرمایش و کاربری های متفاوت در صنایع مختلف صنعتی و ساختمانی و… مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خرید پیچ متری

 

خرید پیچ متری یا راد

گروه صنعتی جهان پیچ که دپارتمان تخصصی پیچ و مهره کشور میباشد آماده فروش انواع محصولات خود میباشد. همچنین شما از طریق این گروه صنعتی میتوانید خرید پیچ متری را بدون واسطه تجربه نمایید. شماره تلفن جهت مشاوره و خرید : 09129494836  - 09120581230