1
026-34701592       021-66628875
 
time
از شنبه تا پنجشنبه - ساعت 9 الی 17 
جستجو
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/06/16 - 15:07
كد :17

پیچ 8.8 چیست؟!

اگر با برخی لوازم مورد استفاده در سازه های مختلف مانند پیچ و مهره سر و کار داشته اید، احتمالا  نام پیچ  Class 8.8 را نیز شنیده اید. جهت خرید پیچ 8.8 و یا کسب اطلاعات بیشتر وارد شوید!!!

اگر قصد خرید پیچ و مهره را به منظور مصرف در پروژه های ساختمانی و یا صنعتی دارید، پیچ 8.8 که در ایران به پیچ خشکه نیز معروف است، یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما جهت انتخاب از میان انواع پیچ ها می باشد. 
 پیچ های مورد استفاده در صنعت و یا سازه های مختلف، دارای کلاس یا گرید هستند. در واقع عدد 8.8 نشانگر گرید پیچ است و این نوع پیچ جزو دسته پیچ شش گوش است.

خرید پیچ 8.8


 پیچ های خشکه تا 80 درصد نیروی کششی قید شده بدون تغییر شکل بار تحمل میکنند. جدولی برای قطرهای پرکاربرد پیچ و مهره های شش گوش خشکه کلاس 8.8 در زیر آورده شده است.

خرید پیچ 8.8

مقایسه پیچ 8.8 و سایر پیچ ها:

در زمینه مقایسه پیچ ها با گریدهای مختلف می توان به چند نکته توجه کرد:

•  طول رزوه پیچ
•  گل پیچ
•  مقدار مواد بکار رفته در ساخت پیچ

طول رزوه و گل پیچ خشکه در مقایسه با سایر پیچ های شش گوش - به استثنای پیچ آلن - تفاوت چندانی ندارد. اما اختلاف اساسی و مهم آن با پیچ های دارای گرید پایین تر (مانند پیچ 5.8) و یا بالاتر (مانند پیچ 10.9) در اصل جنس و مقدار مواد بکار رفته در ساخت آن است. بطوری که فولاد بکار رفته در ساخت پیچ خشکه دارای میزان کربن بیشتری از پیچ های 5.8 و پیچ های دارای گریدهای پایین تر است و البته در مقایسه با گریدهای بالاتر دارای میزان کربن کمتری نسبت به پیچ 10.9 است. 
نوع مواد بکار رفته در ساخت پیچ، مهره و حتی واشر می تواند تا حد زیادی درجه سختی یا تنسایل (tensile) آنرا تعیین کند. معمولا گفته می شود که نخستین عامل مهم در این راستا درجه و میزان کربن موجود در فولاد بکار رفته است 
هر چه کلاس پیچ بالاتر میرود ترد تر شده و سختی بالاتری دارد. از کلاس های بالا در سوله سازی ها و عمران استفاده بسیار زیادی میشود.

 

محصولات بیشتر: پیچ آلن

 

خرید پیچ خشکه با کیفیت

در صورت تمایل به مشاهده انواع پیچ ها و خرید پیچ خشکه jahanpichsanat.ir میتوانید اینجا کلیک کنید.