1
026-34701592       021-66628875
 
time
از شنبه تا پنجشنبه - ساعت 9 الی 17 
جستجو
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/11/19 - 20:06
كد :28

دلایل و مزایا استفاده از پیچ mdf

چوب های mdf که مخفف medium destiny fireboard هستند در صنعت ساخت و ساز به معنی تخته فیبر با چگالی کم شناخته می شوند و از آن ها در تزئینات، دکوراسیون ساختمان و همچنین ساخت لوازم چوبی استفاده می شود. پیچ های Mdf یکی از مهمترین ملزومات در هنگام کار با چوب ام دی اف هستند و از آنجایی که ام دی اف ها وزن کمتری نسبت به سایر چوب های معمولی دارند لذا برای نصب و محکم کردنشان صرفا استفاده از پیچ های ام دی اف کافی است.

درباره Mdf

چوب های mdf که مخفف medium destiny fireboard هستند در صنعت ساخت و ساز به معنی تخته فیبر با چگالی کم شناخته می شوند و از آن ها در تزئینات، دکوراسیون ساختمان و همچنین ساخت لوازم چوبی استفاده می شود.

mdf ها خرده های تخته های فیبری هستند که از ضایعات و خرده های چوب تشکیل شده اند و پس از ترکیب شدن با چسب های رزین، تحت فشار و حرارت در کنار هم قرار می گیرند و محکم می شوند.

برای درک بهتر مفهوم چگالی متوسط در نظر داشته باشید که نئوپان به عنوان یک نختخ چوب با چگالی پایین شناخته می شود چرا که در ساخت آن از ذره های کوچتری نسبت به ذره های به کار رفته در ام دی اف استفاده می شود، مانند خاک اره و همین امر سبب می شود که قیمت کمتری نیز نسبت به چوب های ام دی اف داشته باشد.

پیج Mdf

همانطور که اشاره شد پیچ های Mdf یکی از مهمترین ملزومات در هنگام کار با چوب ام دی اف هستند و از آنجایی که ام دی اف ها وزن کمتری نسبت به سایر چوب های معمولی دارند لذا برای نصب و محکم کردنشان صرفا استفاده از پیچ های ام دی اف کافی است.

اگر بخواهیم به برخی از ویژگی های پیچ های ام دی اف اشاره کنیم باید موارد زیر را در نظر داشته باشیم:

  • این پیچ ها چهار سو بوده و دارای ساق های بلند و کشیده ای می باشند و همچنین بر روی آن ها پیچ خوردگی های نسبتا عمیقی که آن ها را رزوه می نامند وجود دارد.
  • درجه سختی این پیچ ها نسبت به پیچ های معمولی کمتر است و متناسب با تراکم ام دی اف ها ساخته می شوند

نکاتی در خصوص کار با پیچ mdf

چوب های ام دی اف به دلیل سبک بودن و انعطاف پذیری بیشتر نسبت به سایر چوب ها، در برابر پیج های معمولی مقاومت لازم را ندارند و آسیب پذیر هستند.

همواره طول و ضخامت پیچ های ام دی اف باید متناسب با اندازه، مقاومت و ضخامت چوب های مورد استفاده انتخاب شوند چرا که پس از وارد شدن پیچ در چوب، شیار های موجود در پیچ به جهت جایگیری درون چوب، فیبر های فشرده و در هم تنیده را می شکافند.

توجه داشته باشید که در صورتی که از پیچ هایی استفاده کنید که قطر بزرگتری داشته باشند باعث می شود که پیچ به فیبر های اطراف خود فشار بیاورد و آن ها را بیش از اندازه از یکدیگر جدا کند که همین امر سبب می شود تا ضمن آسیب دیدن چوب، پیچ هم قادر به نگهداری چوب نباشد.

در صورت تمایل به خرید و استفاده از پیچ های mdf می توانید به صفحه خرید پیج mdf در سایت مراجعه فرمایید.

راهنمای استفاده از پیچ Mdf

به جهت کاهش دادن شکاف های به وجود آمده در داخل چوب و همچنین میزان آسیب دیدگی، در ابتدای کار سعی کنید تا با دریل قسمت مورد نظر بر روی ام دی اف مد نظرتان را سوراخ کنید.
فراموش نکنید که در هنگام دریل کردن از مته های تیزی که گرمای کمتری ایجاد میکنند استفاده کنید.
قطر مته انتخابی حتما باید کمتر از قطر پیچ باشد و سعی کنید که یک حفره با عمق کمتر از طول پیچ ایجاد کنید.
پیج را به وسیله پیچ گوشتی( ترجیحا پیچ گوشتی برقی) در حفره قرار داده و آن را محکم کنید.

از مزیت هایی که پیچ های ام دی اف نسبت به میخ دارند می توان به این مورد اشاره کرد که به راحتی توسط پیچ گوشتی باز و بسته می شوند و به همین جهت در جاهایی که از قفسه های زیادی استفاده می شود می توانند بسیار پرکاربرد باشند چرا که به راحتی می توان در اینصورت تعداد قفسه ها را کم یا زیاد کرد.

دلایل استفاده از پیچ های mdf

پیج های mdf ای که از آلیاژ کربن استیل ساخته می شوند به عنوان پیج های با کیفیت شناخته می شوند که ترکیبی هستند از آهن و دیگر فلزات مقاوم.
این ترکیب ها مانع از زنگ زدگی پیچ ها می شوند و مقاومت آن ها را برای به کار رفتن در چوب افزایش می دهند.
پیچ های مناسب با طول بیشتری رزوه می شوند که همین امر سبب می شود تا بهتر در در چوب پیشروی کنند و مقاومت بیشتری داشته باشند.

به عنوان حسن ختام پیشنهاد ما برای آن دسته عزیزانی که قصد استفاده از این پیچ ها را دارند، استفاده از پیچ گوشتی های برقی و دریل های شارژی است که هم برای سوراخ کردن و هم برای فرو کردن و جایگذاری پیچ در محل مورد نظر کاربرد دارند.

در ضمن توجه داشته باشید که در صورت تمایلتان به مشاهده و یا خرید محصولات بیشتر مانند پیچ، مهره و ... می توانید به صفحه اصلی سایت جهان پیچ صنعت مراجعه فرمایید