1
026-34701592       021-66628875
 
time
از شنبه تا پنجشنبه - ساعت 9 الی 17 
جستجو
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/01/16 - 05:40
كد :32

انواع میخ پرچ صنعتی در بازار

در این مقاله در رابطه با انواع میخ پرچ صنعتی موجود در بازار نوشته شده است. میخ پرچ ها بر اساس کاربرد شکل و انواع متفاوتی دارند که با توجه به نیازشان تغییر می باید.

امروزه خرید انواع میخ پرچ ها کاربرد زیادی در صنعت دارند. ردپای میخ پرچ در اکثر صنایع دیده می شود. در این مقاله در رابطه با انواع میخ پرچ صنعتی در بازار خواهید خواند.

قبل از آشنایی با انواع میخ پرچ های صنعتی اگر می خواهید با میخ پرچ ها بیشتر آشنا شوید به "میخ پرچ چیست؟ همه چیز درباره میخ پرچ و کاربرد آن" مراجعه کنید.

همانطور که در مقاله گفته شده یکی از بهترین راه ها برای اتصال همیشگی و نگسستنی استفاده از میخ پرچ و پرچ کردن است. اگر برای اتصال دو یا چند قطعه میخ پرچ را انتخاب کردید با مطالعه مقاله و آشنایی با انواع میخ پرچ صنعتی می توانید مناسب ترین میخ پرچ را بسته به نیازتان انتخاب کنید.

انواع میخ پرچ ها بر اساس شکل:

پرچ کردن و میخ پرچ معمولا به دو شکل قابل اجرا است :

انواع میخ پرچ صنعتی در بازار

نکته ای که همیشه هنگام خرید میخ پرچ باید مد نظر قرار دهید این است که اگرچه میخ پرچ ها برای اتصال همیشگی کاربرد دارند اما لزوما به این معنا نیست که همیشه این اتفاق می افتد. اتصال همیشگی زمانی اتفاق می افتد که در هنگام خرید میخ پرچ به استانداردهای رعایت شده در آن توجه کنید و در هنگام اتصال نیز نکات اتصال را رعایت کنید مانند فاصله مناسب میان اتصال ها.

انواع میخ پرچ صنعتی در بازار

میخ پرچ شانه دار : جنس پرچ شانه دار از آلومنیوم، مس، برنج و یا فولاد است. سرعت کار این نوع پرچ بالا است ولی این فایده دلیل ضعیف بودن آن نیست. میخ پرچ شانه دار به اتصالات محکم خود معروف است علاوه بر این می تواند انعطاف پذیری لازم را نیز داشته باشد.از یک طرف دارای یک کلاهک به شکل مسطح،بیضی،دکمه ای یا شمشیری است و از طرف دیگر یک شانه ای توپر دارد که در برخی مدل ها دارای یک زبانه کوچک و یا سوراخ می باشد.

 

میخ پرچ قارچی : اگر قصد اتصال ورق های نازکی را دارید که می خواهید یک طرف بدون ناهمواری و صاف باشد از پرچ قارچی استفاده کنید.

 

میخ پرچ میخی : پرچ میخی دارای یک استوانه تو خالی است و برای ورقه های فلزی در دکوراسیون آشپزخانه و بدنه خودرو کاربرد دارد.

میخ پرچ کور ( توخالی): پرچ توخالی به سرعت بالای نصب خود شهرت دارد. در مواقعی که پرچ کردن فقط از یک طرف امکان پذیر است می توانید از این نوع میخ پرچ صنعتی استفاده کنید.اما این نوع پرچ مقاومت کمی در برابر خوردگی دارد و برای اتصالات حساس کاربردی نمی باشد. تحمل بار در این مدل میخ پرچ از مدل نیمه لوله ای کم تر است.

میخ پرچ افشان : از این نوع پرچ برای قطعات نرم استفاده می شود که می تواند فشار را در سطح پخش کند و به قطعه کار آسیب نرساند،به همین دلیل این نوع میخ برای اتصال موادی نرم مانند فوم کاربرد دارد.

میخ پرچ لوله ای : پرچ لوله ای چرم، مقوا، فلزهای سبک و ... کاربرد دارد. پرچ های لوله ای دارای بدنه به شکل لوله ای از جنس برنج،مس،آلومینیوم و یا فولاد نرم می باشد.

میخ پرچ نیمه پر (نیمه لوله ای) : این نوع پرچ یک استوانه از داخل خالی می باشد و سر آن گرد است. وسط میخ پرچ نیمه پر یک سوراخ دارد.

نوعی از میخ پرچ ها نیز هستند که در صنایع و موارد خاص کاربرد دارد،پرچ پوپ،پرچ پین دار،پرچ ترقه ای یا انفجاری،پرچ شوبرت.

میخ پرچ چکشی: برای اتصال پروفیل ها، کشتی سازی، ورق های فلزی و .. استفاده می شود.

 

حداکثر قطر آن سی و شش میلی متر است. دو شیوه برای پرچ کردن آن ها وجود دارد. پرچ کردن سرد و گرم که در قطرها تفاوت دارند. این نوع میخ پرچ تنوع شکلی زیادی دارد.

 

میخ پرچ های صنعتی در بازار تنوع زیادی دارند. در این مقاله سعی شده است با پرکاربرد ترین میخ پرچ ها شما را آشنا کنیم. امیدواریم اطلاعتتان در رابطه با انواع میخ پرچ ها در بازار افزایش پیدا کرده باشد برای مشاهده انواع مختلف میخ پرچ ها به بخش میخ پرچ ها مراجعه کنید.