1
026-34701592       021-66628875
 
time
از شنبه تا پنجشنبه - ساعت 9 الی 17 
جستجو
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/05/30 - 01:30
كد :43

مشاوره خرید پیچ گالوانیزه گرم | پیچ و مهره گالوانیزه گرم چه ویژگی هایی دارند؟

اگر به تازگی قصد خرید پیچ گالوانیزه گرم دارید شاید خواندن این مقاله برایتان خالی از لطف نباشد. در این مقاله در سایت جهان پیچ صنعت سعی کرده ایم با تکیه بر تجربیات در مورد پیچ های گالوانیزه گرم و فواید استفاده از آن ها در کنار معایبشان به گفتگو بپردازیم.

مطالب این مقاله می تواند حکم مشاوره ای برای خرید باشد در صورتی که به راهنمایی بیشتری نیاز دارید می توانید با پشتیبانی جهان پیچ صنعت تماس بگیرید. (شماره تلفن پشتیبانی در انتهای سایت)

خرید پیچ و مهره گالوانیزه

مشاوره خرید پیچ و مهره گالوانیزه گرم - پیچ و مهره گالوانیزه گرم چه ویژگی هایی دارد؟ 

بسیاری از افراد معنی دقیق پیچ و مهره گالوانیزه گرم را نمی دانند. در واقع فکر می کنند گالوانیزه گرم یک نوع پیچ یا مهره است در صورتی که این تفکر اشتباه است. در واقع گالوانیزه گرم یک نوع پوشش برای انواع پیچ و مهره های تولید شده است و این پوشش استانداردهای مخصوص به خود را دارد.

در مقاله گالوانیزه گرم چیست؟ به صورت مفصل در مورد تعریف گالوانیزه گرم نوشتیم و در این مقاله به خلاصه ای بسنده می کنیم.

طبق تعریف گالوانیزه گرم(Hot Dip Galvanization) یکی از قدیمی ترین و موثر ترین پوشش های مقاوم در برابر خوردگی می باشد. 

پس طبق تعریف گالوانیزه گرم تنها یک نوع پوشش برای پیچ و مهره ای تولیدی است و می توان آن را به عنوان یک ویژگی و یا استاندارد برای هر پیچ و مهره ای تعریف کرد.

یشترین کاربرد پیچ و مهره گالوانیزه گرم برای قطعاتی است که در فضای باز و تحت عوامل فرسایشی شدید نظیر رطوبت، نور، گرما، سرما، باد، و … قرار دارند. دکل های انتقال برق، پایه چراغهای روشنایی، و گاردریل بزرگراه ها، از این شمارند. گالوانیزه گرم نسبت به گالوانیزه سرد (الکتریکی) عمر بسیار بیشتری دارد. عمر پیچ و مهره گالوانیزه گرم  دست کم  25 سال می باشد. (البته به شرط عدم تماس آب قطعات با آب شور) البته در مناطق شهری خشک این عدد به 80 سال هم می رسد. دمای بالاتر از 200 درجه سانتی گراد باعث جدا شدن روی در لایه های بین فلزی می شود. این دما برای استفاده از این نوع پوشش مناسب نیست.

پس حالا می دانیم که هدف از اعمال پوشش گالوانیزه گرم بر روی پیچ و مهره ها در هنگام تولید افزایش راندام و مقاومت پیچ و مهره ها در برابر عوامل خوردگی مانند رطوبت، نوسان دما و از این قبیل عوامل است. به عنوان مشاوره خرید پیچ و مهره گالوانیزه گرم در هنگام خرید پیچ و مهره گالوانیزه گرم بدانید که باید طبق عوامل محیطی مکان زندگی خود دست به انتخاب نوع پوشش بزنید و امکان این وجود دارد که با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی متفاوت نوع پوشش ها هم دستخوش تغییر شوند.

مشاوره برای خرید پیچ و مهره گالوانیزه گرم - گالوانیزه چرم چه بدی ها و خوبی هایی دارد؟

عموما پوشش گالوانیزه سرد و گرم در کنار یکدیگر ایجاد می شوند. هر چند که پوشش گالوانیزه گرم یک جایگزین بهتر از خودش پیدا کرده است اما هنوز هم خیلی از پیچ و مهره ها این نوع پوشش را دارند.

مهندسان در هنگام ایجاد پوشش گالوانیزه گرم zn را به داخل فولاد نفوذ داده و در نتیجه یک پوشش سطحی خیلی مقاوم ایجاد می کنند تا خراشی بر روی پیچ و مهره ها ایجاد نشود و زنگ زدگی عمرمفید پیچ و مهره ها را کاهش ندهد.

(پوشش zn= 35-85میکرون / قطر پیچ و مهره تعیین کننده مقدار پوشش مورد نیاز است)

تا اینجا در مورد فواید ایجاد گالوانیزه گرم گفته ایم اما پوشش گالوانیزه گرم چه عیب هایی دارد؟

اگر با فرایند ایجاد پوشش گالوانیزه گرم آشنا باشید می دانید که در هنگام ایجاد پوشش گالوانیزه گرم دمای محیط را تا 465 واحد سانتی گراد بالا می برند. این دما می تواند سختی پیچ و مهره ها را از بین ببرد و با ایجاد کاهش در راکول همراه باشد. به عنوان مثال طبق تحقیقاتی که برروی تولیدی پیچ آهنی باکیفیت انجام شد این موضوع ثابت شده است.

وجود پوشش zn سبب می شود قطر پیچ و مهره ها کمی افزایش پیدا کند و این موضوع می تواند در هنگام ایجاد اتصالات مشکل ایجاد کند. البته متخصصان صنعت پیچ و مهره برای این مشکل راه حل هایی پیدا کرده اند که هرکدامشان ضد و نقیض ضعف ها و نقاط قوت دارند.