1
026-34701592       021-66628875
 
time
از شنبه تا پنجشنبه - ساعت 9 الی 17 
جستجو
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/09/16 - 20:15
كد :47

مقایسه پیچ و مهره داکرومات و استیل

مقایسه بین پیچ و مهره داکرومات و استیل از دو جنبه مقاومت کششی و مقاومت در برابر اکسید شدن و خورندگی انجام می شود. در این مقاله مقایسه ای بین پیچ و مهره داکرومات و استیل انجام خواهیم داد.

پیچ و مهره داکومات در فرایند بسیار مدرنی آبکاری شده و از نسل جدید پیچ و مهره های بسیار مقاوم در برابر خوردگی و اکسید شدن می باشد. در واقع به زبان ساده تر به دنبال این هستیم که پیچ مهره داکرومات در برابر فشار و نیروی کششی که به آن وارد می شود مقاومت بیشتری دارد و یا اینکه پیچ و مهره داکرومات انتخاب بهتری هستند. همچنین در شرایط آب و هوایی مرطوب آیا مقاومت پیچ و مهره استیل بیشتر است و یا اینکه انتخاب پیچ و مهره داکرومات منطقی تر است.

مقایسه پیچ و مهره داکرومات و استیل

مقایسه پیچ و مهره داکرومات و استیل از لحاظ مقاومت کششی


در این مقایسه آیتم های زیادی دخیل هستند که مهمترین آنها گرید پیچ است. ممکن است پیچ و مهره استیل در گریدهای مختلف میزان خورندگی متفاوتی داشته باشند هر چند تنسایل آنها یکسان باشد. و یا اینکه پیچ و مهره های آبکاری داکرومات که غالبا در گریدهای بالای همچون گریدهای 10.9 و 12.9 هستند با مقاومت یکسان در برابر اکسید شدن و خورندگی اما مقاومت کششی متفاوتی داشته باشند. مهمترین عامل در تعیین مقاومت کششی، گرید آن ها می باشد. ممکن است پیچ مهره داکرومات در یک گرید پایین مقاومت کششی کمتری نسبت به پیچ و مهره استیل در گرید بالا داشته باشد. 

 

مطالب بیشتر: رزوه چیست

 

مقایسه پیچ و مهره داکرومات و استیل از لحاظ اکسید شدن


اصلی ترین مقایسه پیچ و مهره داکرومات و استیل از لحاظ میزان اکسید شدن و خورندگی است. تفاوت اصلی بین پیچ و مهره داکرومات و استیل در نوع آبکاری آن است. در ساخت استیل به صورت کامل و در تمام لایه ها از یک نوع فلز با ماهیت شیمیایی یکسان استفاده شده است. از این رو تمام لایه های آن به یک اندازه در برابر خورندگی و اکسید شدن مقاومت می کند. مقاومت این جنس به دلیل اضافه کردن فلزاتی همچون روی و نیکل به آهن ایجاد شده است. اما در پیچ و مهره داکرومات یک لایه خارجی از زینک روی دیگر لایه ها قرار می گیرد. لازم به تاکید است که منظور ما سطح خارجی پیچ نیست بلکه یک لایه کامل از فلز روی که به لایه های دیگر نفوذ می کند، روی آن را پوشش می دهد.

 

محصولات بیشتر: خرید پیچ رولپلاک


آیا پیچ و مهره داکرومات مقاومت بیشتری دارد یا استیل؟


طبق تحقیقات انجام شده مقامت در برابر اکسید شدن پیچ استیل بیشتر از جنس های دیگری مانند گالوانیزه و آهنی است. اما مقاومت پیچ و مهره داکرومات 5 برابر بیشتر از استیل است. اگر مقاومت کششی داکرومات و استیل به یک اندازه است و مشکل شما امکان اکسید شدن پیچ می باشد انتخاب پیچ و مهره داکرومات مقرون به صرفه خواهد بود. امروزه بیشتر پیچ و مهره هایی که در صنعت ساختمان سازی و پل سازی استفاده می شود از  گریدهای بالای داکرومات می باشند.

مقاومت پیچ و مهره داکرومات بیشتر است یا استیل