1
026-34701592       021-66628875
 
time
از شنبه تا پنجشنبه - ساعت 9 الی 17 
جستجو
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/10/03 - 09:57
كد :49

خرید پیچ آلن 12.9 - لیست قیمت پیچ النی 12.9

پیچ الن یکی از پرکاربردترین انواع پیچ در صنعت است و دلیل استفاده از آن نوع خاص سری آن است. پیچ آلن نیز مانند دیگر انواع پیچ در گریدهای مختلف تولید می شود. این پیچ در گرید 5.6 که کمترین میزان مقاومت و تنسایل را دارد تا گرید

پیچ الن یکی از پرکاربردترین انواع پیچ در صنعت است و دلیل استفاده از آن نوع خاص سری آن است. این محصول نیز مانند دیگر انواع پیچ در گریدهای مختلف تولید می شود. این پیچ در گرید 5.6 که کمترین میزان مقاومت و تنسایل را دارد تا گرید 12.9 که بیشترین مقاومت و تناسیل بین همه انواع پیچ دارد تولید می شود. اما در صنایع سنگین ماند ساخت خودرو های سنگین و ماشین آلات و دستگاه های بزرگ به جای پیچ شش گوش از پیچ آلن گرید 9/12 استفاده می شود. دلیل این امر را بررسی خواهیم کرد.

پیچ الن 12.9

دلیل استفاده از پپچ الن 12.9

در ساخت پیچ گرید 12.9 از مقدار قابل توجهی کربن استفاده می شود. استفاده از مقدار مشخصی کربن در آهن آن را به فولاد تبدیل می کند. فولاد با توجه به ماندگاری بالا در برابر فشار و عوامل جوی نسبت به آهن گزینه بهتر است اما نقطه ضعف آن تردتر بودن آن است. به عبارتی پیچ فولادی قابلیت چکش خوری کمتری دارد. از این رو در اثر ضربه شکننده خواهد بود. اگر مقدار کربن استفاده شده در پیچ را افزایش دهند تبدیل به چدن می شود که تردتر است و با کوچکترین ضربه می شکند. پیچ شش گوش به کمک پیچ گوشتی باز و بسته می شود و همین امر باعث می شود که در اثر ضربه بشکند اما پیچ آلن این مشکل را ندارد و به راحتی هم از طریق آچار آلن و هم از طریق آچار بکس باز و بسته می شود.

 

مطالب بیشتر: پیچ و مهره نمای ساختمانی

 

مشخصات پیچ آلن 12.9

پیچ آلن گرید 12.9 با استاندارد DIN 912 تولید شده و بیشتر از پیچ شش گوش در صنعت تولید ماشین های فوق سنگین کاربرد دارد. از آنجایی که در ساخت این محصول از فولاد با درصد کربن بالا استفاده می شود تنسایل آن 1.220 مگاپاسکال و بیشتر از دیگر انواع پیچ می باشد. سختی راکول در این گرید 39 تا 44 HRC بوده و تنش تسلیم آن 1.100  مگاپاسکال است. این پیچ تا حدود 8 درصد افزایش خواهد یافت. پیچ الن 12.9 با مهره گرید 12 و 10 مطابقت دارد و هم پیچ الن و هم مهره آن باید آبکاری شوند تا در برابر عوامل جوی ماندگاری و مقاومت بیشتری داشته باشند.

برای خرید پیچ به فروشگاه اینترنتی جهان پیچ صنعت مراجعه کنید. 

خرید پیچ الن 12.9

همانطور که گفته شد این پیچ تنها در صنایع سنگین کاربرد دارد اما دیگر کاربرد این محصول در مواردی است که امکان استفاده از پیچ گوشتی و آچار مقدود نمی باشد. می توان گفت قیمت خرید پیچ الن ۱۲.۹ نسبت به دیگر انواع بیشتر است، چرا که فولاد استفاده شده در آن خلوص بیشتری دارد. این پیچ بیشتر به صورت نیم دنده ساخته می شود و قیمت آن بر اساس اندازه و سایز پیچ متفاوت است. در ادامه لیست قیمت پیچ الن ۱۲.۹ را ارائه می دهیم تا بتوانید بر اساس نیاز خود بهترین اندازه پیچ آلن گرید 12.9 را انتخاب نمایید.