1
026-34701592       021-66628875
 
time
از شنبه تا پنجشنبه - ساعت 9 الی 17 
جستجو
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/10/05 - 16:23
كد :50

پیچ و مهره نمای ساختمانی

پروژه های ساختمانی با کمک انواع پیچ و مهره نمای ساختمانی است که پیش می رند. در این پروژه های برای اتصال هر قطعه، اسکلت ساختمان، روکاری نما، ریزه کاری های داخل ساختمان همگی به کمک پیچ و مهره به هم متصل می شوند.

پروژه های ساختمانی با کمک انواع پیچ و مهره نمای ساختمانی است که پیش می رند. در این پروژه های برای اتصال هر قطعه، اسکلت ساختمان، روکاری نما، ریزه کاری های داخل ساختمان همگی به کمک پیچ و مهره به هم متصل می شوند. اما مهمترین قسمت، اتصالات اسکلت ساختمان است. این اسکلت ساختمان است که روزانه زیر بار و فشار زیادی قرار دارد و پیچ و مهره استفاده شده در آن از بهترین انواع پیچ و مهره نما انتخاب می شوند. از مهمترین انواع پیچ و مهره نما باید به موارد زیر اشاره نمود.

 

پیچ و مهره hv گرید 10.9 و 12.9

این پیچ مهره از پرمقاومت ترین انواع پیچ و مهره نمای ساختمانی است که در ساختار آن میزان قابل توجهی کربن استفاده شده است. فولاد استفاده شده در این محصول مقاومت و تنسایل این پیچ را افزایش داده و به همین دلیل در تمام پروژه های ساختمانی برای اتصال اسکلت ساختمان از این دو مدل پیچ و مهره استفاده می شود. این پیچ ها شش گوش هستند و مهره آنها نیز در همین گرید تولید می شود.

رول بولت

از دیگر انواع پیچ و مهره ساختمان باید از رول بولت نام برد. این پیچ شباهت بسیار زیاد به واشر دارد با این تفاوت که فلزی است و برای اتصال قطعات در سقف استفاده می شود.

پیچ سر مته ای

در پروژه های ساختمانی برای اتصال قطعات چوبی از انواع پیچ سر مته ای استفاده می شود. این پیچ ها که در قمست انتهایی دارای تیزی و برندگی می باشد با دریل قطعه را سوراخ کرده و قطعات را متصل می نماید.

استاندارد پیچ و مهره نمای ساختمانی

همانطور که می دانید هر پیچ و مهره برای استفاده در پروژه های مختلف در استانداردهای مختلف ساخته می شود. استاندارد پیچ انواع پیچ را بر اساس مقاومت در برابر فشار، تنسایل و میزان تحمل بار وارده به دسته های مختلف تقسیم می کند. در دنیا سه استاندارد رایج وجود دارد که پیچ ها در آن دسته بندی می شوند. پیچ های استفاده شده در پروژه های ساختمانی اغلب در استاندارد  ASTM  A325 ،ASTM A490 ، ASTM A449، DIN 6914 قرار می گیرند. پیچ شش گوش HV با استاندارد ISO 7412 و استاندارد ASTM A490 و استاندارد DIN 6914 نامیده می شود. از این رو تمام انواع پیچ و مهره در استاندارهای مختلف با نام های متفاوتی نامگذاری می شوند.

با توجه به استاندارد DIV تمام اتصالات مورد استفاده در پروژه های ساختمانی باید در گرید 8.8، 1.9 و 12.9 قرار بگیرد. اندازه هر پیچ و مهره نیز بین سایز M 12 تا  M36 متغیر است.

خرید پیچ و مهره نمای ساختمان

خرید پیچ و مهره نما و انتخاب بهترین گزینه جهت استفاده در اسکلت ساختمانی نیاز به انجام محاسبات ریاضی و مهندسی دارد. مهندسین قبل از هر کاری ابتدا بار وارده بر پیچ و مهره را محاسبه کرده و سپس اقدام به خرید پیچ و مهره نما می نمایند. در این میان باید گرید مورد نیاز سایز مورد نیاز و تعداد مورد نیاز محاسبه شده و اقدام مربوط به خرید انجام شود. قیمت پیچ و مهره نما ساختمانی نیز بر اساس همین عوامل متغیر بوده و بیشتر به صورت عمده محاسبه می شود. مگاپیچ به عنوان تولید کننده انواع پیچ و مهره نمای ساختمانی با فروش اینترنتی محصولات خود سعی در حذف واسطه ها و فروش قیمت مناسب انواع پیچ و مهره دارد. با مراجعه به سایت، مشاهده لیست قیمت انواع پیچ و مهره می توانید سفارش خود را ثبت کرده و در کمترین زمان ممکن در محل تحویل بگیرید.