1
026-34701592       021-66628875
 
time
از شنبه تا پنجشنبه - ساعت 9 الی 17 
جستجو
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 131/01/03 - 13:40
كد :55

راهنمای خرید پیچ لگ - لیست قیمت به روز 1402

دنیای پیچ و مهره دنیایی بسیار گسترده است و به دلیل کاربرد زیاد این ابزارآلات ساده در ایجاد اتصالات موقت، پیچ و مهره‌ها در مدل‌ها، سایز و جنس‌های مختلفی طراحی و به بازار مصرف عرضه می‌شوند. پیچ لگ یکی از انواع پیچ‌هاست که دارای کاربردهای مختلف در صنعت است. پیچ لگ جز پیچ‌های شش گوش یا آچاری است اما  دارای شکل ظاهری متفاوت از پیچ‌های شش گوش معمولی است. کاربرد پیچ لگ به دلیل ساختار و ویژگی‌های خاصی که دارد، در صنایع سنگین و صنایعی که اتصال تحت بارگزاری یا نیرواست و می‌توان گفت جز پیچ و مهره‌های تخصصی به حساب می‌آید. یکی از مشخصات پیچ لگ، نوک تیز بودن آن است و می توان گفت که جز پیچ‌های خودکار محسوب می‌شود. اگر قصد خرید اینترنتی پیچ لگ را دارید، جهان پیچ صنعت از مجموعه‌های عرضه کننده انواع پیچ و مهره از جمله پیچ لگ  با کیفیت و قیمت مناسب است. کارشناسان پیچ سعی کرده‌اند در این مقاله اطلاعاتی را از پیچ لگ همچون مشخصات پیچ لگ، نحوه استفاده از پیچ لگ، کاربرد آن و همچنین نحوه خرید آن از جهان پیچ در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

جعت کسب اطلاعات بیشتر از قیمت به روز پیچ لگ در سال 1401 با کارشناسان بخش فروش ما تماس حاصل فرمایید. 

02634701592

09129494836


09120581230

02166628875

پیچ لگ

پیچ لگ از دیگر انواع پیچ‌ها با کاربردهای گسترده در صنعت است  که با نام پیچ تاخیری هم شناخته می‌شود. پیچ لگ دارای سر شش گوش است و برای باز و بسته کردن آن از آچار استفاده می‌شود. پیچ لگ دارای مشخصات و ویژگی‌هایی است که آن‌ را از پیچ‌های شش گوش‌ معمولی متمایز می‌کند. در بخش بعدی به بررسی این ویژگی ها و مشخصات پیچ لگ پرداخته‌ایم. پیچ لگ از انواع پیچ‌های چوب هم محسوب می‌شود که دارای گل یا سر شش گوش است.

سایر محصولات : خرید سیم بکسل از جهان پیچ صنعت

شخصات پیچ لگ

پیچ لگ پیچی با سر شش گوش (آچاری) و بدنه رزوه شده است. تفاوت پیچ لگ با پیچ‌های شش گوش معمولی در این است که پیچ‌های لگ به صورت نیم رزوه هستند و قیمت بالایی بدنه پیچ رزوه نشده است. این نوع طراحی سبب شده است که این پیچ‌ها بتوانند گشتاور بیشتری را متحمل شوند و اتصالی با استحکام بیشتر شکل دهند.همچنین این پیچ‌ها دارای سایز بزرگتری نسبت به پیچ‌های شش گوش آچاری هستند و این ویژگی‌ هم سبب استفاده در کاربردهایی می‌شود که نیاز است اتصال استحکام بالایی داشته باشد استفاده می‌شود.

از دیگر مشخصات پیچ لگ نوک تیز بودن آن است. پیچ لگ نوک تیز جز پیچ‌های چوب به حساب می‌آید با این تفاوت که این پیچ دارای سر شش گوش است. شاید اینگونه برداشت شود که به دلیل نوک تیز بودن پیچ لگ، این یچ نیازی به پیش حفاری ندارد و مستقیما وارد سطح اتصال می‌شود، اما باید بگوییم که برای ایجاد اتصال باید حتما در سطح اتصال سوراخکاری اولیه انجام شود. این پیچ مانند سایر پیچ‌های چوب به مهره نیازی ندارد و خود اتصالی محکم و مطمعن را ایجاد می‌کند.

پیچ لگ از مواد مختلفی همچون فولاد و استینلس استیل و یا فولاد گالوانیزه ساخته می‌شود. شما باید با توجه به کاربرد مورد نظر خود و نیازهای این کاربرد، پیچ لگ را در جنس مناسب انتخاب و خریداری کنید. بعلاوه این پیچ در سایزهای مختلفی هم موجود است. این سایزها ابعاد مختلف پیچ لگ را مانند قطر سر پیچ، طول بخش رزوه شده و رزوه نشده، طول کلی پیچ، ابعاد پیچ و... را شامل می‌شود. انتخاب سایز پیچ لگ همانند جنس آن وابسته به کاربرد پیچ است.

کاربرد پیچ لگ

هر پیچی با توجه به ویژگی‌هایی که دارد، برای استفاده در کاربردی خاص مناسب است. مشخصات پیچ لگ هم سبب شده است که این پیچ در کاربردهای سنگین یعنی کاربردهایی که اتصال تحت بار و نیرو است، استفاده می‌شود. از این کاربردها می‌توان به ساخت ماشین آلات سنگین، ساخت انواع کانتینرها و اتاقک‌های چوبی و یا فلزی و... اشاره کرد.  بطور کلی عمده کاربرد پیچ لگ در اتصال صفحات و ورق‌های مختلف فلزی و چوبی است. همانطور که گفته شد، پیچ لگ از جمله پیچ‌های چوب به شمار می‌رود که در ساخت انواع قطعات چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این پیچ برای ایجاد اتصال در مصالحی همچون سیما، بتن و... هم استفاده می‌شوند.

نحوه استفاده از پیچ لگ

پیچ لگ جز پیچ‌های نوک تیز است، اما برخلاف دیگر پیچ‌های نوک تیز، این پیچ به سوراخکاری اولیه و یا پیش حفاری نیاز دارد. بنابراین برای ایجاد اتصال توسط پیچ لگ، ابتدا باید سطح اتصال سوراخکاری شود. سپس پیچ لگ در داخل سوراخ قرار گرفته و با یک آچار محکم می‌شود. در واقع بخش رزوه شده پیچ لگ، حرکت چرخشی که توسط آچار اعمال می‌شود را به حرکت خطی تبدیل کرده و پیچ وارد سوراخ می‌شود، قسمت رزوه نشده هم باعث می‌شود که هنگام محکم کردن بتوان گشتاور بالاتری را اعمال کرد و اتصال محکمی را ایجاد کرد. باید در نظر داشته باشید هنگام ایجاد اتصال کلیه اجزای اتصالی که به همراه پیچ لگ استفاده می‌شوند، باید با هم در یک راستا قرار بگیرند و در اصطلاح همتراز باشند، زیرا عدم همترتز بودن باعث شکل گیری اتصالی معیوب می‌شود.

راهنمای خرید پیچ لگ

اگر قصد خرید اینترنتی پیچ لگ را دارید، باید توجه کنید که برای تحویل گرفتن پیچ با کیفیت، باید آن را از سایت‌های معتبر سفارش دهید. جهان پیچ صنعت از معتبرترین و مطمعن‌ترین مراکز عرضه انواع پیچ و مهره است که شما می‌توانید پیچ لگ مورد نظر خود را از آن سفارش دهید. تمامی محصولات این سایت دارای کیفیتی بالا و بر اساس آخرین استانداردهای موجود طراحی و ساخته شده‌اند. شما می‌توانید پیچ لگ را در سایز و از جنس موردنظرتان از جهان پیچ صنعت خریداری کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و راهنمای خرید پیچ لگ، با کارشناسان جهان پیچ صنعت تماس بگیرید.