1
026-34701592       021-66628875
 
time
از شنبه تا پنجشنبه - ساعت 9 الی 17 
جستجو
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/05/16 - 17:06
كد :7

پیچ ام دی اف MDF چیست؟

از مهم ترین ملزومات که در کارهای اجرایی با ام دی اف ها ضرورت دارد پیچ ام دی اف است. به منظور اتصال تخته های ام دی اف به هم و نصب آنها در جایگاه موردنظر، نیاز به پیچ های مخصوص ام دی اف است. | اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب

پیچ های ام دی اف اتصال دهنده های ضروری هستند که برای کاربردهای مختلف شامل تخته های ام دی اف استفاده می شوند. در این مقاله، دنیای پیچ‌های ام‌دی‌اف، از تولید آن‌ها تا کاربردها و همه چیز را بررسی می‌کنیم.

وقتی صحبت از نجاری به میان می آید، انتخاب بست های مناسب می تواند تفاوت در کیفیت و طول عمر آثار شما ایجاد کند. در میان بسیاری از گزینه های موجود، پیچ های MDF به عنوان یک انتخاب عالی برای کار با تخته فیبر با چگالی متوسط (MDF)، یک ماده محبوب در دنیای نجاری، برجسته می شوند. در این مقاله، پیچ‌های ام‌دی‌اف، ویژگی‌های آن‌ها و اینکه چرا آنها برای جعبه ابزار نجاری شما ضروری هستند را بررسی می‌کنیم.

چه چیزی پیچ های ام دی اف را خاص می کند؟

پیچ های ام دی اف به طور ویژه برای کار یکپارچه با تخته های ام دی اف طراحی شده اند. آنها ویژگی های منحصر به فردی دارند که آنها را برای این ماده ایده آل می کند. پیچ های ام دی اف دارای رزوه های ظریفی هستند که تخته فیبر را محکم می گیرند و از شکافتن یا ترک خوردن جلوگیری می کنند. آنها اغلب دارای یک نوک تیز برای نفوذ آسان هستند و ساقه آنها برای عملکرد بهینه در ام دی اف طراحی شده است.

پیچ ام دی اف چیست؟

پیچ یکی از پرکاربردترین لوازم در صنایع چوب و MDF است. با توجه به تولید پیچ های مختص چوب و صفحات چوبی، استفاده از پیچ برای اتصال دو قطعه چوبی گسترش یافته است. شما می توانید بر اساس نوع نیاز خود پیچ مناسب کارتان را انتخاب کنید. افرادی که در کارهای اجرایی با ام دی اف، فعالیت دارند به منظور متصل کردن تخته های Mdf و اتصال آنها به محل مورد نظر، از این نوع پیچ استفاده می کنند. با توجه به استقبال زیاد مردم از محصولات ام دی اف نظیر کابینت ها، کمدها و ...، میزان استفاده از پیچ ام دی اف نیز بسیار زیاد است. از این رو در این مطلب به بررسی ویژگی و استاندارد پیچ MDF پرداخته ایم.

برای استعلام قیمت و خرید پیچ و مهره در انواع مختلف و گریدهای متنوع به بخش فروشگاه جهان پیچ صنعت مراجعه نمایید. 

خرید پیچ MDF

فرآیند تولید

پیچ های ام دی اف بسته به کاربرد خاص در اندازه ها و انواع مختلفی تولید می شوند. برخی از انواع متداول عبارتند از پیچ های سر صاف، پیچ های سر تابه و پیچ های متحرک. این تغییرات به گونه ای طراحی شده اند که نیازهای مختلف را برآورده سازند و از پایانی مطمئن و زیباشناختی اطمینان حاصل کنند.

کاربرد پیچ ام دی اف

پیچ های ام دی اف که به عنوان پیچ های تخته خرده چوب یا پیچ های کابینتی نیز شناخته می شوند، بست های تخصصی هستند که برای کار یکپارچه با ام دی اف طراحی شده اند. ام دی اف یک محصول کامپوزیت چوبی است که از الیاف چوب، موم و رزین ساخته شده است و معمولاً در پروژه های کابینت، مبلمان و نجاری داخلی استفاده می شود. پیچ های ام دی اف به گونه ای طراحی شده اند که هنگام کار با این ماده، اتصال ایمن و پایدار ایجاد کنند.

کجا می توان از پیچ های ام دی اف استفاده کرد؟

پیچ های ام دی اف در طیف وسیعی از پروژه ها کاربرد دارند. آنها معمولاً در کابینت، مونتاژ مبلمان و کارهای تکمیلی داخلی استفاده می شوند. این پیچ ها برای اتصال تخته های ام دی اف و ایجاد اتصالات قوی و بادوام مناسب هستند. سازگاری آنها با MDF آنها را به انتخابی قابل اعتماد برای هر پروژه ای که این ماده را شامل می شود تبدیل می کند.

نحوه نصب پیچ های ام دی اف

نصب پیچ های ام دی اف یک فرآیند ساده است. برای جلوگیری از شکافتن ام دی اف، حفره های پایلوت قبل از حفاری توصیه می شود. از یک پیچ گوشتی یا یک مته برقی برای کشیدن پیچ ها به داخل برد استفاده کنید و مطمئن شوید که همسطح با سطح قرار می گیرند. مراقب باشید بیش از حد سفت نشوید، زیرا ممکن است به تخته آسیب برساند.

پیچ های ام دی اف و پایداری

پیچ های ام دی اف، زمانی که در ترکیب با تخته های ام دی اف استفاده می شوند، به شیوه های ساخت و ساز پایدار کمک می کنند. خود ام دی اف اغلب از الیاف چوب بازیافتی ساخته می شود که آن را به گزینه ای سازگار با محیط زیست تبدیل می کند. استفاده از پیچ های ام دی اف برای این تخته ها باعث افزایش پایداری در صنعت می شود.

ویژگی ظاهری پیچ های ام دی اف :

پیچ ها با توجه به کاربردی که دارند در اشکال مختلف و با ویژگی های متفاوتی ساخته می شوند. پیچ ام دی اف نیز دارای خصوصیات ظاهری منحصر به فردی است که آن را برای اتصال چوب های Mdf مناسب کرده است. این پیچ ها چهارسو هستند، دارای ساق های بلند و کشیده ای هستند و پیچ خوردگی های نسبتا عمیقی (رزوه) بر رویشان می باشد. پیچ های ام دی اف وزن کمی دارند و از انعطاف پذیری بسیار بالایی نیز برخوردار می باشند به همین دلیل خیلی سریع نیز دچار آسیب می شوند.

رزوه های پیچ های mdf مناسب با طول بیشتر طراحی و ماشین کاری می شوند تا ضمن پیشروی آسان، مقاومت بیشتری داشته باشند. این پیچ ها معمولاً دارای پوششی به رنگ سیاه هستند.

جنس پیچ چوب:

پیچ‌های موجود در بازار معمولاً از جنس فولاد، استنلس استیل، برنج، آلومینیوم، برنز و … هستند. پیچ فولاد مفیدترین و بهترین پیچ برای نجاری و ساخت پروژه‌های خویش ساز هستند. آن‌ها قوی، مقرون به صرفه، در دسترس و در اندازه‌های مختلف موجود است. 

پیچ های MDF با کیفیت موجود در بازار از آلیاژ کربن استیل تولید شده و به همین خاطر دچار زنگ زدی نمی شوند. 

مقاومت در برابر خوردگی

برای اطمینان از دوام و طول عمر، پیچ های MDF اغلب با مواد مقاوم در برابر خوردگی مانند روی یا فسفات سیاه پوشانده می شوند. این پوشش از پیچ ها در برابر زنگ زدگی و خوردگی محافظت می کند که می تواند به مرور زمان اتصال را ضعیف کند.


انواع پیچ Mdf:


پیچ های Mdf دارای انواع مختلفی هستند. این پیچ ها از استاندارد پیچ ام دی اف با نام Drywall Screw پیروی کرده و دارای قطر ثابتی هستند. به این صورت که قطر این محصولات برابر با 3.5 میلی متر می باشد. تنها تفاوتی که باعث تنوع این پیچ ها می شود، تفاوت در طول آنها است. با توجه به تفاوت در طول آنها نیز کاربرد هر کدام از آنها با انواع دیگر، تفاوت می کند. شما بر اساس ضخامت تخته ام دی اف می توانید این پیچ را در سایزهای M3.5*19، M3.5*25، M3.5*28، M3.5*35 و ... خریداری کرده و استفاده کنید. در ضمن پیچ گوشتی مناسب برای باز کردن این پیچ ها نیز به راحتی در بازار یافت می شود.

پیچ خودکار:

این پیچ را معمولاً برای نصب وسایل بر روی دیوار استفاده می‌کنند و بخش جدا نشدنی از آن، رول‌پلاک است. در واقع این پیچ‌ها کاربردهای مختلفی دارند اما یکی از پرکاربردترین موارد استفاده از آن، نصب لوازم بر روی دیوار است.
پیچ چوب یا پیچ خودکار در انواع مختلف در بازار موجود است و برای هر یک کارایی خاصی در نظر گرفته شده است. به‌عنوان مثال برخی از این پیچ‌ها دارای رزوه‌های بزرگ و برخی دارای رزوه‌های ریز هستند. همچنین در قسمت بالای پیچ قسمتی را بدون رزوه باقی می‌گذارند تا در اتصال دو قسمت، تداخل ایجاد نشود و به عبارتی اتصال‌ها به‌خوبی به سمت هم کشیده شوند.

جنس پیچ خودکار معمولاً استنلس استیل (استیل ضد زنگ) هستند و در برخی موارد بار روکش زینک تولید می‌شوند که باعث طلایی شدن پیچ می‌شود. این پیچ‌ها صورت دو سو، چهار سو، ستاره‌ای و سر شش گوش تولید می‌شوند. مدل‌های دو سو کم‌کم جای خود را به پیچ‌های چهارسو یا ستاره‌ای خواهند داد.

خرید پیچ خودکار

برای خرید پیچ خودکار با قیمت عالی و کیفیت مرغوب از گروه تولیدی و صنعتی جهان پیچ  اینجا کلیک کنید

در برخی مدل‌های پیچ خودکار که سایز بزرگ هستند، از سری چهار سو استفاده می‌شود اما در برخی موارد مشاهده کرده‌ایم که استاد کارها با همان سر پیچ بند مربوط به پیچ MDF اقدام به بستن پیچ می‌کنند که به‌واسطه کوچک بودن آچار پیچ بند، در زمان بستن با مشکل مواجه خواهند شد و در اثر لغزش آچار بر روی پیچ، سر پیچ خراب خواهد شد. برای حل این مشکل باید به دنبال خرید سری پیچ بند سایز بزرگ باشید که کمی بزرگ‌تر از نمونه‌های موجود در ابزار یراق‌ها است. | برای خرید پیچ ام دی اف از مشاوران جهان پیچ راهنمایی بگیرید!

از زمانی که پیچ‌های MDF وارد بازار شده‌اند، استفاده از این پیچ‌ها برای ساخت سازه‌های چوبی بسیار کم شده است و فقط در برخی موارد که در ادامه توضیح خواهیم داد، از این پیچ‌ها استفاده می شود. پیچ‌های MDF معمولاً در بازار به رنگ سیاه موجود هستند و اندازه‌های آن از ۱۶ میلی‌متر تا ۱۰۰ میلی‌متر در بازار موجود است. یکی از معایب این پیچ‌ها، شکنندگی در زمان فشار بیش از حد بر روی پیچ است در صورتی که پیچ‌های فولادی بسیار مقاوم‌تر از پیچ‌های MDF موجود در بازار هستند. برای استعلام قیمت و خرید پیچ mdf با قیمت مناسب با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. 

پیچ‌های خودکار از نظر نوع رزوه به دو نوع کات و رولد تقسیم می‌شوند. پیچ کات جزو نسل‌های قدیمی هستند و دارای رزوه‌های ریزتر هستند و این رزوه‌ها با قطر پیچ یکسان هستند.
پیچ خودکار رولد که به نام پیچ مدرن هم شناخته می‌شوند، دارای مقاومت بیشتری هستند. در مدل رولد رزوه‌ها پهن‌تر هستند و استحکام بالاتری دارند. گام‌های بالاتر رزوه در این نوع پیچ مقاومت بیشتری را در مقابل کشش و ضربه ایجاد می‌کند.

برای نصب سازه‌های MDF گزینه مناسب و مقرون به‌صرفه، استفاده از پیچ‌های سیاه رنگ موسوم به پیچ ام دی اف است که در اندازه‌های مختلف و در بازار به‌وفور وجود دارند جنس این پیچ‌ها معمولاً از کربن استیل است. آچار پیچ‌گوشتی این سبک از پیچ‌ها هم به‌راحتی در دسترس است. از این پیچ‌ها برای ساخت سازه‌های چوبی که از چوب‌هایی نرم مانند نراد (سفید روسی) ساخته شده‌اند.
 

پیچ  ام دی اف MDF چیست
 

 

 

چرا از پیچ های ام دی اف استفاده کنیم؟

 1. ارتباط قوی و ایمن

پیچ های ام دی اف برای جلوگیری از شکافتن یا ترک خوردن ام دی اف طراحی شده اند و اتصال ایمن و قابل اعتمادی را ارائه می دهند که به مرور زمان شل نمی شود. این برای یکپارچگی ساختاری پروژه های نجاری شما بسیار مهم است.

 2. صرفه جویی در زمان و تلاش

ویژگی خود حفاری پیچ های ام دی اف فرآیند مونتاژ را ساده می کند. شما می توانید این پیچ ها را مستقیماً به داخل MDF بدون هیچ زحمتی از قبل از سوراخ کاری وارد کنید و پروژه های نجاری خود را کارآمدتر کنید.

 3. جذابیت زیبایی شناختی

سر تخت یا تابه پیچ های ام دی اف ظاهری تمیز و صیقلی ایجاد می کند. این باعث می‌شود که برای کاربردهایی که سر پیچ‌ها قابل مشاهده هستند، مانند کابینت‌ها، قفسه‌ها یا نجاری‌های تزئینی، گزینه‌ای عالی باشند.

در دنیای نجاری، پیچ‌های ام‌دی‌اف ابزاری ارزشمند به جعبه ابزار شما هستند. طراحی آنها، که به طور خاص برای تخته فیبر با چگالی متوسط طراحی شده است، اتصال قوی و ایمن را تضمین می کند که در آزمون زمان مقاومت می کند. خواه در حال ساخت کابینت، ساخت مبلمان یا کار بر روی پروژه های نجاری داخلی هستید، پیچ های ام دی اف بست های قابل اعتمادی هستند که برای جان بخشیدن به آثار خود به آن نیاز دارید. بنابراین، دفعه بعد که یک پروژه نجاری شامل ام دی اف را شروع می کنید، از این پیچ های تخصصی استفاده کنید تا کار خود را آسان تر و چشمگیرتر کنید.

نکاتی برای انتخاب

انتخاب پیچ های ام دی اف مناسب برای موفقیت پروژه شما بسیار مهم است. عواملی مانند طول پیچ، نوع رزوه و سبک سر باید در نظر گرفته شود. برای اطمینان از اتصال ایمن ضروری است که پیچ را با ضخامت خاصی از تخته ام دی اف که استفاده می کنید مطابقت دهید. همیشه توصیه های سازنده را برای بهترین نتایج مشورت کنید.

آیا پیچ های ام دی اف برای استفاده در فضای باز مناسب هستند؟

پیچ های ام دی اف برای استفاده در فضای باز توصیه نمی شود، زیرا برای مقاومت در برابر قرار گرفتن در معرض عناصر طراحی نشده اند. برای پروژه های فضای باز، بهتر است از پیچ هایی استفاده کنید که به طور خاص برای کاربردهای فضای باز ساخته شده اند.