1
026-34701592       021-66628875
 
time
از شنبه تا پنجشنبه - ساعت 9 الی 17 
جستجو
كد محصول: 138

پیچ آهنی گالوانیزه

خرید اینترنتی پیچ آهنی گالوانیزه از جهان پیچ صنعت با امکان ارسال به تمام نقاط ایران فراهم شده است. برای استعلام آنلاین لیست قیمت روز پیچ آهنی گالوانیزه و دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره تلفن 09120581230 تماس بگیرید.

 

  • نقد و بررسی

پیچ آهنی گالوانیزه

 

پیچ آهنی گالوانیزه نوعی پیچ با بدنه رزوه شده و سر شش گوش است. این پیچ از آهن ساخته شده و در نهایت آبکاری گالوانیزه می‌شود. پیچ‌ آهنی گالولنیزه را با نام پیچ سفید هم می‌شناسند. پیچ‌های آهنی دارای خواص مکانیکی نسبتا ضعیفی هستند و همچنین مقاومت به خوردگی پایینی هم دارند. از آنجا که اتصالات عموما تحت بار و نیرو هستند، نیاز است خواص مکانیکی مطلوبی داشته باشند. همچنین از آنجا که آن‌ها گاهی در اتصالاتی استفاده می‌شوند که در معرض آب و رطوبت، مواد شیمیایی هستند، باید مقاومت به خوردگی قابل قبولی ارائه کنند، زیرا خوردگی پیچ‌ها باعث تصعیف عملکرد آن‌ها می‌شود. برای بهبود خواص مکانیکی همچون استحکام و سختی پیچ آهنی و همچنین مقاومت به خوردگی آن، پیچ‌های آهنی را گالوانیزه می‌کنند.

پیچ آهنی گالوانیزه در گریدهای استحکامی مختلفی موجود است. این گریدهای استحکامی در واقع تا حدود زیادی مشخص کننده کاربرد پیچ آهنی هستند. گریدها به صورت یک عدد اعشاری بیان می‌شوند که به نوعی مشخص کننده استحکام کششی و استحکام تسلیم پیچ هستند. شما می‌توانید پیچ آهنی گالوانیزه را در دو گرید 8/4 و 6/5 از جهان پیچ صنعت تهیه کنید.

پیچ آهنی گالوانیزه در دو مدل نیم رزوه ( نیم دنده) و تمام رزوه تولید می‌شوند. هر مدل از این پیچ ویژگی‌های خاص خود را دارد. مدل تمام رزوه درگیری بیشتری با سطح اتصال اتصال دارند و برای کاربردهایی که نیاز به استحکام بالا داریم استفاده می‌شود. مدل نیم رزوه هم به واسطه داشتن بخشی رزوه نشده در زیر سر پیچ، قابلیت اعمال گشتاور بالایی وجود دارد.

پیچ آهنی گالوانیزه در سایزهای مختلفی تولید و عرضه می‌شود. زیرا در هرکاربردی نیاز به استفاده از سایز خاصی از پیچ و مهره است. پیچ‌ها باید سایزبندی مشخصی داشته باشند. به عنوان مثال پیچ آهنی سایز  M6 در همه جا باید ابعاد یکسانی داشته باشد. از اینرو سایزبندی پیچ‌ها را سازمان استانداردها مشخص کرده و برای استفاده و راهنما در اختیار همه تولید کنندگان پیچ و مهره قرار می‌دهد. استانداردی که بطور معمول برای سایزبندی پیچ آهنی گالوانیزه استفاده می‌شود، استاندارد Din 930 است.

 

پیچ سرشش گوش (آچاری) آهنی با گرید ۴.۸ و ۵.۶ می باشد این نوع پیچ با استاندارد آلمان DIN 930 گام میلیمتر می باشد و به دلیل ارزانتر بودن نسبت به پیچ های خشکه مصرف بیشتری دارند و اکثر مواقع با پوشش گالوانیزه(سفید) مورد استفاده قرار می گیرند .

برای خرید پیچ آهنی با کارشناسان بخش فروش ما تماس بگیرید. 

استاندارد DIN 930