1
026-34701592       021-66628875
 
time
از شنبه تا پنجشنبه - ساعت 9 الی 17 
جستجو
كد محصول: 163

خرید مهره چهارگوش مربعی (فولاد - استیل و گالوانیزه) DIN 557

برای خرید اینترنتی مهره چهارگوش (مهره مربعی) DIN 557 از جنس فولاد ضد زنگ و استیل به فروشگاه جهان پیچ صنعت مراجعه فرمایید. لیست قیمت به روز مهره چهار گوش 

شماره های تماس: 
09120581230
02634701592
02166628875
  • نقد و بررسی

مهره چهار گوش مهره‌ای با سطح مقطع مربع است که این هندسه مربع، سبب افزایش استحکام اتصالی ایجاد شده توسط این مهره می‌شود. این افزایش استحکام از افزایش سطح تماس مهره با سطح اتصال موردنظر ناشی می‌شود. در واقع افزایش سطح تماس موجب توزیع بار و فشار اعمالی روی سطح بیشتری شده و استحکام اتصال بیشتر می‌شود و همچنین با جلوگیری از لرزش، احتمال شل شدن و یا باز شدن اتصال را کاهش می‌دهد.

مهمترین کاربرد مهره چهارگوش در صنایع راه آهن است. این مهره‌ها هنگام عبور قطار از روی ریل، با پخش کردن نیرو روی سطح بیشتری، فشار وارده بر ریل‌ها را کاهش و از انحراف ریل جلوگیری می‌کند. همچنین در صورت بروز عیب هندسه مربع این مهره سبب می‌شود که تکنسین‌های بازرسی ریل، بلافاصله متوجه چرخش این مهره شده و عیب را رفع کنند، درحالی که مرزه‌های معمولی این ویژگی را ندارند.

دیگر کاربرد مهره چهار گوش در موقعیت‌هایی است که فضا تنگ است و باز و بسته کردن مهره کاری دشوار است. در این حالت با استفاده از انبردست می‌توان به راحتی مهره چهارگوش را باز و بسته کرد. در ضنعت الکترونیک از این ویژگی مهره چهارگوش بسیار استفاده می‌شود.

مهره چهار گوش را در ابعاد مختلفی می‌توانید خریداری کنید. این ابعاد شامل ابعاد خود مهره و ابعاد رزوه آن است که شامل سه گروه رزوه ریز، رزوه استاندارد و رزوه درشت است. این ابعاد را استانداردهای جهانی تعریف می‌کنند که پرکاربردترین استاندارد برای این مهره استانداردهای din 577 و din 798 است.

مهره‌ چهارگوش از جنس فولاد (خشکه)، استینلس استیل و گالوانیزه در بازار موجود است. انتخاب نوع مهره چهار گوش از نظر جنس و ابعاد وابسته به کاربرد شماست.

جهت مشاهده سایر محصولات پیچ و مهره به بخش فروشگاه مراجعه نمایید.