1
026-34701592       021-66628875
 
time
از شنبه تا پنجشنبه - ساعت 9 الی 17 
جستجو
كد محصول: 180

پیچ واشر دار سرمته ای

خرید پیچ واشر دار سرمته ای
  • نقد و بررسی

پیچ واشردارسرمته ای، نوعی پیچ با سر چهارسو و بدنه‌ای رزوه شده است. این پیچ همانطور که از اسمش پیداست، دارای انتهای مته‌ای شکل است. در زیر گل پیچ یک قسمت اضافی وجود دارد که مانند یک واشر متصل به گل پیچ است و می‌توان گفت که نقش واشر را نیز در اتصال ایفا می‌کند.

از آنجا که انتهای این پیچ مته ای است، جز پیچ‌های خودکار بوده و برای اتصال به سوراخکاری اولیه نیاز ندارد. پیچ واشردار سرمته ای در سر ابزار مخصوصی مانند مته قرار گرفته و در سطح اتصال وارد می‌شود. این پیچ‌ها معمولا رزوه‌های تیزتر و شارپ‌تری در مقایسه با پیچ‌های معمولی دارند تا بتوانند با سطح اتصال درگیری زیادی داشته و استحکام لازم را در کاربرد فراهم کنند.

 

 این پیچ‌ در کاربردهایی که اتصال با سیالات در ارتباط است استفاده می‌شود. زیرا در این کاربردها احتمال  نشت سیالات مختلف  مانند گاز، آب، نفت و دیگر مایعات از درز اتصال وجود دارد. وجود قسمت اضافی واشر مانند تا حد زیادی  از  نشت سیالات جلوگیری می‌کند و نقش درزگیر را دارد. همچنین پیچ واشردار سرمته ای برای کاربردهایی که اتصال تحت ارتعاش‌های مداوم قرار دارد هم استفاده می‌شود، زیرا این نوع پیچ به دلیل داشتن واشر سرخود،  از باز شدن و شل شدن پیچ‌ها در اثر لرزش و ارتعاش جلوگیری می‌کند.

با توجه به ویژگی‌های ذکر شده، پیچ واشردار سرمته ای کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارد. از مهم‌ترین کاربردهای این پیچ می‌توان به صنعت خودرو سازی، ساختمان سازی، صنایع دریایی مانند کشتی سازی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی اشاره کرد.

 

از آنجا که این پیچ دارای کاربردهای زیادی است، مواد مختلفی در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود. پیچ‌های فولادی، استیل یا فولاد ضد زنگ و گالوانیزه پرکاربردترین انواع پیچ خودکار سرمته ای واشردار هستند. از آنجا که این پیچ‌ها معمولا در کاربردهایی استفاده می‌شوند که با سیالات در تماس هستند، استفاده می‌شوند، معمولا از نوع استیل و گالوانیزه استفاده می‌شود. زیرا آن‌ها دارای مقاومت به خوردگی و زنگ زدگی قابل قبولی هستند.

پیچ واشردار سرمته ای در سایزهای مختلفی تولید می‌شود. در واقع برای این پیچ‌ها سایزبندی‌های مشخصی انجام شده که این سایزبندی‌ها توسط استانداردها انجام می‌شوند. در سایزبندی پیچ واشردار سرمته ابعاد مختلفی از این پیچ مانند قطر سر پیچ، قطر سر با واشر پیچ، ضخامت واشر، قطر بدنه پیچ، طول پیچ، طول رزوه، ابعاد رزوه و وزن پیچ در نظر گرفته می‌شود.

برای خرید واشر با ما تماس حاصل فرمایید.