1
026-34701592       021-66628875
 
time
از شنبه تا پنجشنبه - ساعت 9 الی 17 
جستجو
كد محصول: 2

خرید پیچ خشکه 8.8، 10.9 و 12.9 در سایزهای M6 تا M100

خرید پیچ خشکه ارزان دارای استاندارد 933 از سایز M6 تا M100 در سایت جهان پیچ صنعت. برای استعلام قیمت روز پیچ و مهره خشکه با کارشناسان بخش فروش ما تماس حاصل فرمایید.

شماره های تماس: 
09120581230
02634701592
02166628875
 
  • نقد و بررسی

خرید پیچ خشکه با گرید های  | 10.9 | 8.8 در استاندارد : DIN 931 و 933 با سایز : از M6 تا M 100 از فروشگاه اینترنتی جهان پیچ

آبکاری مشکی ، گالوانیزه سرد و گرم

پیچ خشکه پیچی شش گوش از جنس خشکه یا همان فولاد با درصد کربن متوسط است. درصد کربن متوسط این فولادها باعث شده است که آن‌ها خواص مکانیکی همچون استحکام کششی و سختی قابل قبولی داشته باشند. البته با هدف بهبود و ارتقای بیشتر این خواص معمولا در حین پروسه تولید بر روی آن‌ها، فرایندهایی همچون عملیات حرارتی انجام می‌شود.

 

کاربرد پیچ خشکه

 

پیچ خشکه از جمله پرکاربردترین پیچ‌های استفاده شده در صنعت است. این پیچ معمولا در اتصالات سنگین و جاهایی که خواص مکانیکی اتصال مهم است، استفاده می‌شود. پیچ خشکه در ساخت انواع سازه‌ها همچون ساختمان‌ها، برج‌ها، پل‌ها، راه‌سازی، ساخت انواع ماشین آلات سبک و سنگین، خودروسازی، صنعت کشاورزی، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و... استفاده می‌شود.

گرید پیچ خشکه

پیچ خشکه در گریدهای استحکامی مختلفی ساخته می‌شود. این گریدهای استحکامی متاثر از ترکیب شیمیایی و فرایندهایی است که در حین تولید بر روی این پیچ انجام می‌شود. بطور کلی این پیچ ها به سه دسته پیچ‌های با استحکام معمولی (پیچ‌هایی با گریدهای 4.6 و 5.6)، پیچ‌های با استحکام متوسط ( گرید 8.8) و پیچ‌های با استحکام بالا (گریدهای 10.9 و 12.9) تقسیم بندی می‌شوند. با توجه به اینکه در کاربرد خواص مکانیکی در چه حد اهمیت دارد، از گریدهای مختلف پیچ خشکه استفاده می‌شود. به عنوان مثال در جرثقیل‌ها که اتصال تحت بار و نیروی زیاد است مز پیچ‌های با استحکام بالا یعنی گریدهای 10.9 و 12.9 استفاده می‌شود.

سایزد پیچ خشکه

پیچ خشکه در سایزهای مختلفی در بازار موجود است. شما باید این پیچ را در سایز مناسب با کاربرد خود خریداری کنید. سایزبندی پیچ خشکه همانند دیگر پیچ و مهره‌ها توسط استانداردها انجام می‌شود. یعنی برای همه پیچ‌ها سایزهای مشخصی در نظر گرفته می‌شود، تا آن‌ها در سراسر جهان ابعاد یکسانی داشته باشند. در سایزبندی پیچ خشکه ابعاد مختلف پیچ همچون قطر بدنه پبچ، قطر گل پیچ، ضخامت گل پیچ، طول پیچ، ابعاد رزوه و وزن آن در هر سایز اندازه‌های مشخصی دارند.

پیچ و مهره خشکه جهان پیچ صنعت

پیچ و مهره خشکه در صنایع مختلف کاربرد بسیار زیادی دارد. پیچ های خشکه نسبت به پیچ آهن سختی بسیار بالاتری دارند و البته ترد تر نیز هستند. پیچ خشکه 8.8 در بازار معمولا به رنگ سیاد رنگ موجود بوده و از آنجا که در برابر رطوبت و شرایط محیطی خورنده به خودی خود استقامت چندانی ندارد معمولا بصورت گالوانیزه شده سرد و گرم موجود میباشد. از نظر قیمت پیچ خشکه قیمت بالاتری نسبت به آهن داشته و از استنلس استیل ارزانتر می باشد.

استاندارد پیچ خشکه

بطور کلی استاندارد پیچ در سیستم بین المللی با کلاس تعریف میشود که این کلاس از ترکیب دو عدد تشکیل شده که اولی حداکثر تنش تحمل شده را نشان داده و دومی نشانگر نسبت تنش تسلیم به حداکثر تنش است. در پیچ خشکه 8.8 این بدان معناست که حداکثر تنش 800 نیوتن بر متر مربع و نسبت تنش تسلیم به حداکثر تنش در پیچ خشکه 80 درصد است.

DIN 933 Hexagon head bolts

کلاس های بالاتر از 8.8 عبارتند از 10.9 و 12.9 که هر چه کلاس پیچ بالاتر میرود ترد تر شده و سختی بالاتری دارد. از کلاس های بالا در سوله سازی ها و عمران استفاده بسیار زیادی میشود. برای خرید پیچ خشکه با ما تماس بگیرید.

برای اطلاع از قیمت روز پیچ و مهره خشکه با ما تماس بگیرید.  

محصولات وابسته
برچسب ها : پیچ سر شش گوش