1
026-34701592       021-66628875
 
time
از شنبه تا پنجشنبه - ساعت 9 الی 17 
جستجو

قیمت سیم بکسل

قیمت سیم بکسل

سیم بکسل

سیم بکسل هم در مورد طناب‌های فولادی قدرتمندی بکار می‌رود که در معادن مورد استفاده قرار می‌گیرد و هم در مورد طناب‌های فولادی ظریفی که در ترمز دوچرخه‌ها مصرف می‌شود. این عنوان در مورد طناب‌های ثابتی که پل‌های معلق را با نیروی فوق‌العاده نگهداری می‌کند و هم درباره طناب‌های مورد استفاده در آسانسور و جرثقیل‌ها که همیشه در حال حرکت هستند نیز بکار می‌رود. بنابراین سیم بکسل یا همان طناب‌های فولادی می‌توانند انوع مختلف و کاربردهای گوناگون داشته باشند.
 
09129494836
09120581230
دفتر تهران: 66628875-021
دفتر کرج: 34701592-026

سیم بکسل که با متعلقات‌اش برای اتصال شامل گوشواره، حلقه، مهارکش، بست بکسل، شگل و... بکار برده می شوند، پرکاربردترین قطعات در بلند کردن اجسام در صنعت می‌باشند. سیم بکسل از بافت چند رشته تشکیل می‌شود که هر رشته خود از بافت چند مفتول تشکیل شده است. در معرفی ساختار سیم بکسل از دو مقدار عددی استفاده می‌شود که عدد اول تعداد رشته‌های سیم بکسل را معرفی می‌کند و عدد دوم تعداد مفتول در هر رشته را معرفی می‌کند. البته علاوه بر این دو مقدار عددی دو مشخصه دیگر نیز برای معرفی سیم بکسل‌ها گفته می‌شود که یکی نوع مغزی (کنف یا فولاد) سیم بکسل است و دیگری نوع بافت سیم بکسل است.
سیم بکسل به طور کلی مجموعه‌ای از مفتول‌های فولادی است که بدنه واحدی را تشکیل می‌دهند. سیم بکسل شامل یک بخش مرکزی به نام مغزی است که چند رشته (strand) به دور آن به صورت مارپیچ تابیده می‌شود؛ و هر رشته از چند مفتول که به طور مارپیچ دور یک مفتول مرکزی قرار می‌گیرد، تشکیل می شود.
بافت سیم بکسل متنوع است و در بعضی از بافت‌ها از مفتول‌ با قطرهای مختلف استفاده می‌شود. علاوه بر قطر مفتول بکار رفته، نحوه قرارگیری مفتول‌ها در هر رشته نیز ویژگی خاصی به سیم بکسل‌ می‌دهد.
جنس سیم بکسل می‌تواند هم از فولاد و هم از استیل تولید شده باشد که هر یک خواص ذاتی ویژه‌ای به سیم بکسل می‌دهد. پس شرایط آب و هوا در انتخاب جنس سیم بکسل از مهم‌ترین عوامل به شمار می‌رود.


قیمت سیم بکسل نازک روکش دار

کاربرد سیم بکسل

سیم بکسل‌هایی که برای جابه‌جاکردن بار استفاده می‌شوند از دو دیدگاه مورد انتخاب قرار می‌گیرند:
یکی اینکه نسبت به طول باری که می‌خواهیم جابه‌جا کنیم، طول سیم بکسل انتخاب می‌کنیم و دوم اینکه نسبت به وزن باری که می‌خواهیم جابه‌جا کنیم، طول سیم بکسل را از نظر ظرفیت انتخاب می‌کنیم.

مقایسه سیم بکسل فولادی و استیل

سیم بکسل های فولادی تفاوت بسیاری از نظر سختی، تنسایل و مقاومت محیطی در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارند که نقش تعیین کننده ای در صنایع و شرایط محیطی مصرفی آنها نیز دارد. سیم بکسل های استیل چه از نوع بگیر باشند (گرید ۳۰۴) و چه از نوع نگیر (گرید ۳۱۶) دارای تنسایل ۷۰۰ مگاپاسکال هستند. این در حالی است که سیم بکسل ارزان فولادی با درصد کربن مختلف دارای تنسایل بالای ۱۰۰ و حتی تا حدود ۱۸۰۰ مگاپاسکال هستند. از نظر نوع کارایی سیم بکسل های استیل به سبب دارا بودن درصد زیادی کروم و نیکل در ساختار خود در برابر رطوبت و زنگ زدگی ناشی از آن مقاومت بسیار مناسبی دارند، این در حالی است که سیم بکسل های فولادی بصورت ذاتی مقاومتی در برابر رطوبت نداشته و از این رو معمولا بصورت گالوانیزه عرضه میشوند.
 
09129494836
09120581230
دفتر تهران: 66628875-021
دفتر کرج: 34701592-026

فروش سیم بکسل

گروه جهان پیچ صنعت وارد کننده انواع سیم بکسل با قیمت مناسب و کیفیت بالا و ارسال آن به سرتاسر ایران گروه جهان پیچ صنعت با داشتن سالها تجربه در زمینه تهیه و توزیع انواع سیم بکسل در ایران است برای خرید سیم بکسل و اطلاع از قیمت سیم بکسل با جهان پیچ صنعت در تماس باشید.